BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2008

29. Ekologija bizniui ir pasidaryk pats.

2008-04-24
    Kaip ir reikėjo tikėtis šiemet “Resta” skirta ekologijai. Tiksliau- parodyti kaip verslas sugeba iš to spausti pinigą, nes didžioji ekspozicijos dalis su ekologija turi tiek pat ryšio kiek kokakola su sveiku maistu. Tad tie, kurie turi pinigų tegu eina ir perka, perka, perka, o paskui dirba, dirba, dirba, tik gamtai nuo to nebus nei kiek geriau. Geriau bus gamintojui ir prekeiviui. O tiems, kurie vis dar daugiau tiki savimi, o ne rinkos ekonomikos miražais, visiškai nemokamai perduodu ypatingai vertingą bareljefų lipdymo ant sienos technologiją. Jai įvaldyti nereikės jokių specialių įgūdžių, ekspertų patarimų, brangių įrankių ar medžiagų. Jaučiat skirtumą?
    Pradžioje sugalvokit ko norit. Pavartykit knygeles, pasipaišykit. Jei nėra pasitikėjimo, ant lygaus paviršiaus iš plastelino ar to paties molio nusilipdykit modeliuką. Aš tai viską darau iš akies. Pasiskaldykit maždaug sprindžio- pusantro  ilgio pagaliukų, nusmailinkit ir tiesiog sukalkit į sieną būsimoje bareljefo vietoje. Žiūrėkit, kad nebūtu per daug išlindę:

    Apšlakstykite sienos paviršių vandeniu, kad atidrėktu sienos molis. Šiuo atveju apšlakstyta nuo užmerktų kalkių nupiltu skysčiu (buvau per daug užpylęs):

    Paruoškite molio mišinį. Tiks bet koks molingas gruntas. Dviem kibirams molio dėkite vieną kelnę gesintų ar negesintų kalkių, nors galima ir be jų. Armuojanti medžiaga šiuo atveju yra spaliai (dešinėje) ir drožlės nuo obliavimo staklių (kairėje). Galima naudoti ir kapotus šiaudus, pjuvenas. Viską sumaišykit ir išminkykit:

    Pasidarykit skystą molio, kalkių ir vandens košytę ir ja ištrinkite sieną numatomoje bareljefo vietoje. Tai klijų sluoksnis:

    Iš molio mišinio darykit kažką panašaus į sniego gniūžtes ir jomis apibombarduokit sieną:

    Dabar šiek tiek glostymo ir tapšnojimo ir darbas beveik baigtas. Nesismulkinkit su detalėm. Bareljefui džiūnant gali atsirasti plyšių ir įtrūkimų- nieko baisaus. Juos užtrinsite skystu molio mišiniu arba tinku naudojamu sienos tinkavimui:

    Dabar svarbiausia- nesustoti, nes tai juk yra smagu:

    Jei nepatiko ar blogai gavosi, imkit vaikai po plaktuką ir numuškit tą šūduką. Liekanas paskleiskite aplinkoje. Kuoliukus praklebinkite ir ištraukite iš sienos arba sukalkite į sieną iki galo, o plotą užtinkuokite moliniu ar kalkiniu tinku.

Rodyk draugams

28. Krosnis.

2008-04-21

Šią vasarą turiu visiškai sutvarkyti namo šildymą. Pagrindinis šildymas bus su T-formos kokline krosnimi, kuri bus pastatyta kaip dalis pertvaros ir šildys iš karto tris patalpas. Pašniukštinėjus po griaunamus Vilniaus namus pavyko aptikti dvi dar neišardytas koklines krosnis. Jas išardęs gavau nemažą krūvą molinių ir šamotinių plytų ir štai tiek glazūruotų reljefinių koklių:

Kai kurie, aišku, sutrūkę, dalis ir visiškai sudužo, todėl reiks dar pirkti. Kiek žiūrėjau, lygūs glazūruoti-20Lt, kampiniai- 40Lt. Bliam, nepamenu kur tuos pinigus užkasiau…

Rodyk draugams