BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gruodis, 2012

97. Amžinas fotelis ir sunkvežimis

2012-12-09

Aš ir pats žinau, kad žemėj nieko amžino nėra, bet šitas iš senų padangų pagamintas lauko fotelis tikrai atlaikys lietuviškus orus ir ilgus metus tarnaus kaip patikimas, patogus, įdomiai atrodantis ir beveik nemokamas daiktas. Man prireikė tik gero pusdienio laiko, saujelės varžtų, poveržlių ir veržeklių, ir šešių naudotų padangų (bent dvi iš jų turėtų būti vienodo skersmens). Iš įrankių reikia turėti bent jau grąžtą ir siaurapjūklį su keliais pjūkliukais metalui pjauti. Mano pjūkliukai pasirodė labai prastai, nes po dviejų pjūvių skersai padangą beviltiškai atšipdavo, todėl vėliau naudojau kampinį šlifuoklį su pjovimo disku, kuris irgi greitai dyla, o be to dar dūmija kaip velnias, todėl pjauti galima tik lauke. Brėžinio nėra ir nereikia, nes viskas aišku iš nuotraukų:

fotelis

O linksmiausia yra tai, kad kitose vietose norintys atrodyti labai žali turčiai už tokį foteliuką, pagamintą gležnomis dizainerių rankomis, turi pakloti 600 EU. Nors aišku, kad gamina juos pajuodę nuo gumos dulkių darbininkai, gaunantys tik nedidelę dalį tų pinigų, o visa kita atitenka kitiems, gerokai švaresniems dėdėms. Laimei, mes galime nesunkiai apeiti visus tuos pinigų siurbimo mechanizmus ir pasidaryti šitą gerą daiktą patys. O paskui ramiai padūmoti apie kitus mūsų laukiančius darbus:

fot 2

Dar vienas, jau visai artėjantis prie pabaigos mano projektas yra iš kelių senų dviračių sukonstruotas triratis. Tiesą sakant jau vyksta nuolatiniai bandymai ir esu viskuo labai patenkintas- žiauriai patogus, lengvai valdomas, gali vežti didelį svorį, nebereikia galvot apie pusiausvyrą ar paslydimą, o žiemą tas ypač svarbu:

trir

trir2

Ką dar reikia padaryti:

- rankinius stabdžius, nes jie tarnauja ir kaip parkavimo stabdis;

- ieškosiu stebulės su vidinėm pavarom;

- iš neperšlampamo audinio pasiūti apvalkalą visam triračiui, kad galėčiau ramiai važiuoti lietui lyjant;

- atrama galvai, laikiklis vėliavėlei, skambutis, įsegami pedalai su atitinkamais batais.

Kai visi darbai bus baigti ir sukaupta šiek tiek lėšų, šitas triratis pradės ilgą, daugiau nei 5000km kelionę aplink Baltijos jūrą.

Apie namo statybą nebeturiu ką rašyti. Kas ieškote naudingų žinių, skaitykite knygas iš nuorodų dešinėje arba šito blogo dulkančius įrašus. Bet čia dar ne paskutinis įrašas. Paskutinis bus tada, kai priduosiu namą valstybinėms utėlėms, o tas gali užsitęsti iki 2020 metų, nes tiek galioja mano statybų leidimas. Kol kas aferistų įmonėlės apsiima viską sutvarkyti už maždaug 2500Lt. Brangoka, todėl lauksiu geresnių naujienų ar galimybių.

Rodyk draugams