BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2012

96. Gerbūvis

2012-04-25

Kitaip sakant- visokie niekai, padedantys jaustis gerai. Aš gerai jaučiuosi kai pats pasidarau tai, kas man atrodo reikalinga, įdomu ar gražu. Krosnies įrankiai nepatogiai mėtėsi ant žemės, ar malkų dėžėje, todėl suvirinau paprastą stovą, kurio pagrindui panaudota traktoriaus sėdynės detalė, metalo strypai gauti iš išardytos kabelio ritės, o šepečio kablys pagamintas iš senovinių vyrių:

Kepsninė vasarą rūdydavo lauke, nes ji yra gana masyvi ir nepatogi nešioti. Privirinus kaimyno atiduotų vaikiškų dviratukų ratus kepsninė pagaliau tapo tikrai mobili:

Keliose vietose būtų visai neprošal pritvirtinti turėklus, nes pats vos nenusiverčiau kelis kartus. Kol kas suvirinau laikiklius turėklams, o pačių turėklų dar važiuosiu į mišką:

Šita vonia netiko namui, tai buvo naudojama darže kaip vandens rezervuaras. Dabar sugalvojome užkelti ją ant ratukų ir pastatyti ant šulinio dangčio. Vonioje tikriausiai auginsime vandens augalus- ajerus ir meldus:

Neužstojančios vaizdo lauko skulptūros pagrindui panaudotas vandentiekio vamzdžio galas ir sugedusios elektrinės plytelės kaitlentė. Pati skulptūra suvirinta iš 5 mm surūdijusios vielos gabaliukų:

Rodyk draugams

95. Vonios sienelė ir dar vienas dviratis.

2012-04-19

Jau rašiau, kad prie vonios bus montuojama sienelė, kuri užeis virš vonios krašto ir naudojantis dušu apsaugos sieną ir neleis vandeniui pakliūti į tarpą tarp sienos ir vonios. Prie sienos prisukau 5×5 bruselius, prie jų- vandeniui atsparią fanierą, ant faneros- čiaupą ir dušo laikiklį ir viską apklijavau mozaika:

Taip išėjo, kad vėl savaitei gavau gerą suvirinimo aparatą, šįkart už “ačiū”. Aišku, buvo susikaupę einamųjų virinimo darbų ir jie be jokios abejonės bus padaryti, bet man daugiau rūpėjo mano dviratiniai ir meno projektai. Pradėtam gulimam triračiui jau turiu beveik visas dalis, bet ten dar daug darbo reikia įdėt, nes teks iš atskirų dalių konstruot du galinius ratus, o šitas reikalas man dar nelabai aiškus. Bet apsidairęs supratau, kad praktiškai turiu viską, ko reikia gulimam dviračiui (su dviem, o ne trim ratais). Toks dviratis techniškai žymiai paprastesnis nei triratis ir jam visiškai pakanka standartinių dviračio detalių. Po dienos pjaustymo, virinimo, šlifavimo ir derinimo gavau nors ne iki galo užbaigtą, bet pilnai naudojamą ir nu žiauriai patogų gulimą dviratį:

Priekinė šakė ir ratas- nuo vaikiško dviračio, galinis trikampis- “turisto”, vairo ašis- kiek perdirbta paspirtuko vairo ašis, vairas sudurstytas iš paspirtuko vairo ir vaikiško dviratuko vairo, galinis ratas nuo kaimiško dviračio, bet būtinai ieškosiu rato su bėgiais (vidiniais ar išoriniais), nes šitam dviračiui bėgiai yra privalomi, vairo traukė- iš slidžių lazdos (kol kas ant varžtų su šaibom, bet būtinai ieškosiu šarnyrinių antgalių, nes yra klibėjimas ir atsisukinėja tie varžtai), pedalų ašis- nuo sulankstomos “Desnos”. Pradžioje važiavimas atrodo keistas. Tiesą sakant, pirmas 10 minučių apskritai nesugebėjau nuvažiuoti nei 20 metrų nenuleidęs kojų. Bet čia tik įgūdžių klausimas. Netrukus jau sukau ratus po apylinkes, bandydamas įvairius važiavimo režimus ir numatydamas tobulinimo darbus. Ką dar tobulinsiu:

- Sėdynei reikia gerų paminkštinimų su ventiliacija, nes amortizacijos nėra, ant pedalų pasikelt negalima, todėl krato, ypač važiuojant žvyrkeliu. Geriausia būtų tinklinė medžiaga arba pintos virvės, bet gal išsisuksiu su turistiniu kilimėliu ir vandentiekio vamzdžių apšiltinimu. Nugarinei daliai gerai būtų išgaut ergonomišką formą, nors ir plokščia atrama visai patogi;

- Nors į vairą visai nereikia remtis, bet vis tiek patogiau ir gražiau, kai užmautos rankenos. Dar gerai būtų galinio vaizdo veidrodėlis, nes nelabai patogu atgal dairytis;

- Reikia grandinės apsaugos viršutinei daliai, nes nors ir neišsitepiau, bet  matyti, kad labai arti kelnių grandinė juda.

- Geri purvasaugiai abiems ratams, galinė bagažinė, atraminė kojelė, šviesos priekyje ir gale, dviratinė vėliavėlė, nes dviratis gerokai žemesnis nei įprasta ir intensyvaus eismo sąlygom gali būti sunku pastebėti;

- Na ir tolimesnėm kelionėm gal verta pradėti galvoti apie bagažinę ir krepšius priekiniam ratui, krepšius po sėdyne ir už sėdynės, atramą galvai  ir galbūt net nuimamą apsaugą nuo lietaus iš neperšlampamo audinio.

Nežinau, gal dar privirinsiu bagažinių ir krepšių laikiklius kur nors, o šiaip jau kaip ir būtų galima vėl viską išrinkt, dar pašlifuoti, o tada gruntuoti ir dažyti.

Rodyk draugams