BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2012

92. Namai paukščiams

2012-02-21

Žiūriu aš į tuos prieš kelis metus darytus senus inkilus medžiuose ir ko tai jie man nedaro įspūdžio. Vasarą dar nieko, lapai daug ką uždengia, o ir paukščiai džiugina, bet žiemą tos nupilkavę lentos kažkaip liūdnai atrodo. Ai, sakau, padarysiu dar kelis inkilus, tik šį kartą pasistengsiu, kad viskas būtų teisinga, t.y. ir paukščiams būtų patogu, ir žmogui būtų įdomu pažiūrėti (ir gaminti, žinoma). Lentgalių, dažų, įrankių netrūksta. Laiko irgi, laimei, turiu, nes esu chroniškas bedarbis ir tinginys (nes nedirbu nei valstybei, nei ponui viršininkui).

Nu ir ką galiu pasakyti, smagi buvo dienelė, o rezultatas tikriausiai džiugins akį ne vienus metus. Inkilai iš išorės dažyti akrilu, stogai dengti skarda tai tikiuosi, kad jie bus gana atsparūs lietui ir sniegui. Geltonas inkilas yra dviejų skyrių: į viršutinį galima patekti pro arkinį langą pastogėje, o į apatinį- pro kairėje pusėje nuo durų esantį langą. Inkiluose yra ventiliacijos ir drenažo angos, iš vidinės pusės padarytos kopetėlės link skylės, kad paukščiams būtų patogiau išlįsti (sako, kad nebūtina jei lentos neobliuotos, bet gi nesunku prikalt kelis pagaliukus), šoninės sienelės atsidaro, kad būtų galima lengvai išvalyti.

Dar trūksta detalių inkilo tvirtinimui, nes nesugalvojau kur juos kelsiu (į medį, elektros stulpą ar ant namo kur nors), tai kol kas šį punktą praleidau.

Rodyk draugams