BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Sausis, 2012

91. Mama, aš jau suvirintojas!

2012-01-31

Išgirdę tokią naujieną tėvai turėtų jausti pasididžiavimą. Kaip ne kaip, o padėtas pagrindas tapti multimilijonieriumi ir politikos elito nariu. Nu tiesa, dar reikia būti niekšu ir aferistu, bet šito norint irgi nesunkiai išmokstama. Aš suvirintoju tapau tik norėdamas sutaupyti, bet ką gali žinoti…

Suvirintojo paslaugų man vis prireikdavo, ir kiekvieną kartą palikdavau jam nuo 5 iki 50 litų, todėl vieną dieną nutariau pats pažaisti su besilydančiu metalu. Svarkės neturiu, todėl teko nuomotis ir man visai patiko. Už 28 litus gavau mažą ir lengvą pakankamai aukštos klasės nuolatinės srovės suvirinimo aparatą ir apsauginį skydelį su nuo kibirkšties automatiškai užsitamsinančiu stiklu. Maža to, kadangi nuomavausi šeštadienį ryte, tai atiduoti jį galėjau pirmadienį iki 9 valandos ryto, o mokėti tuos pačius 28 litus. Iškart pasakysiu, kad iki šiol neteko nieko virinti, taigi mano patirtis šioje srityje buvo absoliutus nulis. Pirma pasiskaitinėjau internete ką rašo profai apie teisingą virinimą, na ir tada prasidėjo bandymai. Pirmam gaminiui nekėliau jokių ypatingų reikalavimų, tiesiog reikėjo suvirinti automobilių ratlankius būsimai kolonai:

Čia buvo prideginta skylių, pritaškyta purslų ir daugybę kartų buvo prikibęs elektrodas, bet reguliuodamas amperus, keisdamas atstumą nuo elektrodo iki metalo ir judėjimo greitį po truputį pajutau, kad jau gaunasi. Vis dažniau pavykdavo sulieti visai neprastą siūlę iš pirmo karto. Palikau dvi kolonos dalis nesuvirintas, nes taip bus patogiau dirbti su šiuo projektu toliau.

Sekantis gaminys- grotelės virš drenažo duobės rūsyje:

Ir dar vienos grotelės virš duobės prie įėjimo į rūsį durų:

Čia jau pasistengiau, kad būtų geresnis vaizdas.

Paskutinis, pats sudėtingiausias šio savaitgalio gaminys- rėmas būsimam gulimam dviračiui, o tiksliau- triračiui (delta wolf):

Prie šito tai reikėjo pavargti, nes ir metalas plonasienis, ir siūlės turi būti kokybiškos (ne vieną teko nušlifuoti ir virinti iš naujo) ir kampai visur turi būti tiksliai tokie, kokių reikia. Vienžo, dirbau šlapia nugara, bet daugmaž padariau ko reikia šitam etape ir kam buvau pasiruošęs ruošinius. Toliau vėl reiks matuot, pjaustyt, šlifuot ir derint, nes dar net ne visas reikalingas dalis esu surinkęs.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad virinti tikrai įmanoma išmokti. Per tas dvi dienas aš, aišku, netapau tikru meistru, bet garantuotai sutaupiau, o įgyta nedidelė patirtis leis ateityje pradėti ne nuo nulio.

Rodyk draugams

90. Žiemos gaminiai.

2012-01-16

Ilgą laiką čiužiniai buvo pakloti tiesiai ant grindų ir buvo gerai, bet žiema yra pats tinkamiausias metas lovos darymui, todėl vieną dieną vis tik ėmiausi šito darbo. Galvūgaliui panaudotos dar vienos senos durys. Pirmas varijantas atrodė gal ir neblogai, bet tie bumbulai šonuose netrukus pasidarė beprasmiški, nes visas viršus mikliai buvo apkrautas visokiais daiktais ir tie bumbulai nebepuošė, o tik trukdė:

Po nedidelių svarstymų jų buvo atsisakyta, o vidury lentynos įtaisyta linksmu tumbleriu įjungiama lempa, kuri buvo likusi nuo iš mano dirbtuvės pavogtų gręžimo staklių. Lempos gaubtas ir pati lovos konstrukcija dar bus dažomi kada nors. Kol kas vyksta diskusijos dėl spalvos.

Ant lentynos dar matyti mano daryta labai abejotinos vertės skulptūra “Dvigubas mėnulis”, o tas fantastiškas skiautinys yra RŠ rankų darbas. Radijukas groja Opus 3.

Rudenį mano daryta paukščių tupykla pritraukdavo vis mažiau paukščių, todėl žiemą ėmiausi gudrybių- pagaminau ir tupyklos viduje pakabinau lesyklėlę, o apačioje pririšau kelis nesūdytų lašinių gabaliukus. Vertėjo! Kol kas rekordas yra 10 užkandžiaujančių zylių vienu metu. Šitoje nuotraukoje, darytoje pro virtuvės langą, matyti trys zylės (viena- lesykloje):

Aplinkiniuose medžiuose jau tupinėja kėkštai ir, sunkėjant išgyvenimo sąlygoms, tikuosi pamatyti dar daugiau ir įvairesnių paukščių.

Ir pabaigai, nedidelė Naujametinė dovanėlė norintiems statytis kitaip- visa reikalinga informacija statybai panaudojant senas padangas (beveik 5Gb knygų ir video). Būstas iš padangų buvo mano pirminė idėja, kurios teko atsisakyti dėl sklypo topografijos ir jau sumontuotų pamatų, bet šis varijantas man vis dar atrodo puikiai. Net jei ir nesiruošiate naudoti tokių technologijų, verta bent jau peržvelgti kas ten rodoma ir rašoma. Tikrai rasite vertingų detalių ir idėjų.

Rodyk draugams