BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugsėjis, 2011

86. Pigus betonavimas.

2011-09-12

Šitas varijantas man labai tiko, nes kaimynas atidavė apskaldytas šaligatvio plyteles. Palyginau gruntą ir šiek tiek pamindžiojau, kad susispaustų. Jei lyginimui naudojamas žvyras, prieš tai reikėtų palaistyti. Tada klojau plyteles, palikdamas tarp jų nedidelius tarpus, bet naudodamas gulsčiuką. Lygumo reikia todėl, kad šitaip klojant reikės išlyginamojo sluoksnio:

Dabar susimaišiau kelis kibirus betono ir užpildžiau visus tarpus. Gavosi taip gerai, kad išlyginamojo sluoksnio beveik ir nereikia.

Pakabinau senovinio stiliaus veidrodį. Jį, su sulaužytu rėmu ir vietomis apgadintu veidrodiniu paviršiumi, buvau gavęs iš bičiulio:

Išorinių durų vidinės pusės rankena anksčiau buvo naudojama keleivinio traukinio vagone:

Rodyk draugams

85. Santechnika

2011-09-01

Kai darbai pasisuka link santechnikos, pinigai pradeda byrėt iš kišenės sunkiai suvaldomu srautu. Mažai ką galima pačiam pasigaminti, praktiškai taupai tik pats darydamas visus darbus, ir jie ne tokie jau ir sudėtingi kaip kartais jaučiasi iš profesionalų kalbėjimų. Išsivedžioti vamzdynus ir prijungt įrenginius, mano nuomone galėtų tiek vaikas, tiek pensininkas. Net nežinau kiek dabar kainuoja santechnikos taško padarymas, vienu metu siekė 50Lt. Beprotybė, nes tą tašką aš padarau per 15min, neskaitant maklinėjimų po parduotuves ir kai kurių žinių kaupimo. Kitas dalykas- be galo sureikšmintos technologijos, visokiausi navarotai ir kelis kartus per metus naudojami patogumai, o tai kainuoja, ir žiauriai kainuoja. Štai, rūsyje kabo 80l boileris, kurio pajungimui panaudotas vienas slėgio vožtuvas (buvo komplekte) ir kelios sklendės (boilerio ištuštinimui ir atjungimui):

Paprasta kaip 2×2. Tarp kitko, šitą boilerį pirkdamas internetinėje pardoškėje sutaupiau 300Lt. Nepralenkiami šitoj sritį yra ciupk.lt chebrytė. Pas juos ir beveik visus čiaupus ėmiau, taip sutaupydamas po 30-90Lt už vienetą. Rekomenduoju. Praustuvo prie molinės sienos taip paprastai nepritvirtinsi, todėl labai gerai tinka ant stalo pastatomas praustuvas:

Vietoje užuolaidėlių bus durytės, viršuj dar lentynų nėra, bet, kaip matote, objektas jau intensyviai naudojamas. Kairėje palikta vietos skalbimo mašinai (kur skalbiniai per viršų dedasi). Virš vonios netrukus bus montuojama sienelė ir prie jos suksis vonios čiaupas ir dušas. O šitas daiktas tai daugelį nustebina:

Mane- irgi. Na, bet ko dėl tos moters nepadarytum, tegu būna. Tuo labjau, kad bide labai gerai tinka… kojoms nusiplaut. Prisileidi vandens, atsisėdi ant vonios krašto ir supranti, kad… geras tai yra įrenginys.

Rodyk draugams