BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2011

79. Saulės automatika.

2011-02-23

Artėjant pavasariui pagaliau prisiruošiau sumontuoti savo sugalvotą papildomą šildymą naudojant saulės energiją. Skamba rimtai, bet iš tikro viskas gana primityvu. Name viena patalpa turi 24 kv. m. skaidraus stogo atsukto į pietų pusę. Savaime aišku, kad ji šviečiant saulei prikaupia šilumos. Sistemėlės paskirtis- orui patalpoje sušilus iki reikiamos temperatūros, perpūsti jį į gyvenamas patalpas. Tam reikalui nusipirkau reguliuojamą termorelę (apie 20 Lt) ir prisukau palubėje.

Daviklio spiralę gal uždengsiu kokia skylėta dėžute, vien dėl estetikos. Pasiekus nustatytą temperatūrą termorelė sujungia kontaktus ir įsijungia toliau matomas lubinis ventiliatoriukas, kuris ortakiu perpučia orą į už sienos esantį pagrindinį kambarį.

Ortakį reiks apšiltint kažkiek.

Bandymo diena. Lauko temperatūra -15, termorelę nustatau maždaug +10, nes kambaryje dabar +5 (tingiu kūrent).  Ventiliatorius įsijungia 12.10, išsijungia 15.05. Temperatūra kambaryje pakyla 1 laipsniu. Ne kažin kas, bet turint minty, kad dangus kažkoks padūmavęs, keli kvadratiniai metrai skaidrios dangos padengti apledėjusiu sniegu ir ne iki galo užsandarintos ir apšiltintos lubos kaupiančioje šilumą patalpoje, toks rezultatas mane kol kas tenkina.

Rodyk draugams

78. Skaitykla

2011-02-12

Grindų šlifavimas ir alyvavimas baigtas. Gerą pusdienį stumdžiau šitą monstrą:

Šitą mažą, ką tik baigtą gal 10 kv. m. kambariuką sąlyginai pavadinau skaitykla, nes jame kol kas stovi tik JAV ambasados aukcione įsigytas jaukus foteliukas ir knygų spinta:

Durims dar trūksta rankenos ir nesutvarkyta apatinė dalis, kur teko, taikantis prie durų angos, nevykusiai pjauti per filingą. Gal reiks užkalt kokį faneros lapą ant apatinės dalies, nežinau, dar nesugalvojau. Šita patalpa šildoma sienoje įmontuotu ventiliatoriuku perpučiant šiltą orą iš gretimos patalpos, kurioje stovi krosnelė.

Rodyk draugams