BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2010

66. Dar viena.

2010-03-20

Baigta dar viena namo patalpa- tualetas. Bendras vaizdas (ant palangės gerai čia tinkanti skulptūra “virusas”):

Kai kibiras (20 litrų) prisipildo, išimamas ir išnešamas į kompostavimo vietą:

Pjuvenų (durpių, spyglių) kibiras irgi išsiima. Pjuvenų kibiras gali būti be dangčio, bet pagrindinis kibiras geriau būtų su dangčiu ir jų turėtų būti bent jau du. To reikia todėl, kad ne visada bus patogu pripildytą kibirą išnešti, išversti, išplauti ir vėl pastatyti į vietą, pvz., kai bus daugiau svečių. Tokiu atveju kibiras tiesiog sandariai uždengiamas dangčiu ir kur nors pastatomas, o į jo vietą pastatomas tuščias. Pas mane padaryta taip, kad tuščias atsarginis kibiras telpa už naudojamo kibiro, erdvėje po pjuvenų kibiru. Jei tokiu tualetu naudojasi vienas žmogus, kibirą ištuštinti reikės kartą per savaitę (išbandyta). Keturių asmenų šeima per savaitę užpildys keturis kibirus. Tokiu atveju, labai patogu ir turėti keturis kibirus. Bus galima juos ištuštinti vienu metu ir tam teks sugaišti maždaug 20 min.

Tikriausiai dar reiks pagaminti kokį nors semtuvą pjuvenoms. Brangiausia šito tualeto dalis- sėdynė. Kažkaip mums labai tinkama pasirodė, tai paklojom net 150 Lt. Sienos dar bus paišomos, gal atsiras knygų lentynėlė, bet čia jau asmeniškumai ir šito jūs jau nebematysit.

Baigdamas šį egzotišką įrašą dar noriu pasakyti, kad toks tualetas tikrai ne visiems ir ne visoms aplinkybėms. Šios žmogaus atliekų perdirbimo sistemos pagrindas yra žinios, tačiau, kad ir kaip būtų keista ar liūdna, “žinių visuomenėje” kultivuojamos tik generuojančios BVP ir pelnus žinios, todėl nesitikiu, kad tokie įrengimai, bent jau čia, užguitoje Lietuvoje, susilauks pagarbos ir praktinių sprendimų.  Kartais ši sistema dar vadinama “galvojančio žmogaus tualetu“. Norėčiau, kad visi mes galvotume ką darome. O dabar trumpam atsiprašysiu…

Rodyk draugams