BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gruodis, 2009

65. Pasivaikščiojimas po apylinkes.

2009-12-22

Kiek čia dienų šalčiai jau laikosi? Nuėjau pažiūrėt, kaip atrodo vandens ištekėjimo vamzdis požeminėje pelkutėje. Prasidėjus šalčiams buvau paleidęs dviejų degtukų storio vandens srovelę tekėt per pelkę. Vamzdžio viršus ir dangtelio apačia pasidengusi maždaug 1 cm šerkšno storiu, o giliau viskas gražu, matosi kaip po truputį sunkiasi vanduo:

Čia matosi kiek jau supleškinau malkų nuo rudens. Sakyčiau koks 1,5×1,5m viena eile sukrautų ir gan prastų, likusių nuo išgriautos būdkės malkelių:

Žiemą gerai matosi mano kaip sodininko pastangos auginant šitą kriaušę. Tai gal visi žinot, kad į viršų augančios šakos augina lapus ir medieną, o horizontaliai augančios- vaisius, todėl šitos kriaušės šakos tik pasodinus buvo atlankstytos į šonus (kartu su viršūne) ir jau kitais metais pradėjo derėti. Kelis metus paauginus jas ir gaunant jau visai nemenką derlių, buvo leista vienam ūgliui prie kamieno šaut į viršų, šakotis, ir vėl viskas atlankstyta į šonus. Taip suformuotas antras derančių šakų lygis. Daugiau į viršų augt nebeleisiu:

Prūde ledas jau ir arklį atlaikytų, bet dar nebuvau ant jo užlipęs:

Rodyk draugams

64. Po truputį.

2009-12-14

Jau kiek laiko aš tą krosnį mūriju? Net nebepamenu kada pradėjau, o dar net neįpusėjau. Vienžo, kai tik šiaip ne taip prasistūmiau pro sunkiausią vietą, prasidėjo šalčiai. Nebegaliu toliau lipdyt, nes ta patalpa nešildoma ir lubos ne visos sudėtos. Minusinė temperatūra šlapiam krosnies moliui būtų pražūtinga. Lauksim ilgalaikio atšylimo:

Prie krosnies prisiglaudusias pertvaras darau iš silikato ir molio plytų, kurios man atiteko kartu su pirktais pamatais. Statybos metu tas kelias plytų krūvas teko ne vieną kartą perkraut į kitą vietą ir jos mane jau buvo pradėję erzint. Džiaugiuosi galėdamas jas sunaudoti.

Čia kas liko iš mūsų šių metų moliūgų derliaus. Dar ne badas:

Rodyk draugams