BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Spalis, 2009

62. Požeminė pelkė pilkojo vandens valymui.

2009-10-16

Būtent pilkojo, t.y. nutekamojo vandens iš kriauklių, vonios, skalbyklės, dušo, bet ne iš tualeto (juodojo nutekamojo vandens). Nors apskritai šis būdas tinka ir juodam vandeniui, bet tada jau reikia didesnių plotų ir rūpestingiau apgalvotos technologijos. Pas mus tualetas bus kompostuojantis, taigi, pelkė bus nedidelė- 4×1x1m. Čia matosi duobė, kurios dugne eina vamzdis lietaus vandens nuvedimui į prūdą. Gale įstatytas trišakis, pro kurį į tą patį vamzdį pateks vanduo iš pelkutės. Iš šono ateina vamzdis iš namo. Mažoka gylio, todėl vamzdis papildomai apšiltintas.

Duobės dugną ir šonus išklojau visokiais paminkštinimais, plėvelių likučiais. Tada įklojau baseininę plėvelę, vėl su vargais užsandarinau vamzdžių prakišimo vietas. Tada užmoviau sugrežiotą vamzdžio gabalą- pro čia į pelkutę pateks pilkasis vanduo.

Dabar vėl visą duobę reikia išklot apsauginiu sluoksniu. Klojau plėvelių likučiais, dugnui turėjau linoleumo seno, dar juodos agroplėvelės- vienžo, tinka viskas, kas apsaugo plėvelę nuo tiesioginės trinties su akmenukais. Na ir tada jau galima pildyti sijotu žvirgždu (kamazas- 300 lt ir dar liko paskleisti ant keliuko). Turėjau stambesnio keramzito, tai aplink skylėtus vamzdžius jo papyliau- bus lengviau sunktis vandeniui.

Ant ištekėjimo atšakos uždėjau (paprasčiausiai pastačiau ant dugno) didesnio skersmens skylėtą vamzdį. Čia bus reguliujamas vandens lygis pelkutėje. Pro viršų, ant viduje esančios atšakos, užmovus ilgesnį vamzdžio gabalą, atitinkamai pakils ir vandens lygis pelkutėje. Vasarą vanduo turi būti per sprindį nuo paviršiaus, o atėjus šalčiams vandens lygis nuleidžiamas beveik iki dugno.

Užpildžius duobę iki viršaus, apipjaustoma plėvelė aplink palyginamos žemės, ir kitą pavasarį jau bus galima sodinti vandens augalus (švendrus, ajerus ir pan.). O kol kas viskas taip ir liks iki pavasario.

Dabar dar sugalvojau, kad namo viduje vėliau pasidarysiu paprastą riebalų gaudyklę ir pirminį filtrą- ne taip greit užsineš infiltracijos zona.

Rodyk draugams

61. Objektą saugo… šeimininkas.

2009-10-07

Aplink vien vagys! Toks susidaro įspūdis lankantis naujai pastatytuose namuose ir matant visus tuos mirguliuojančius pultelius ir raudonom švieselėm žybsinčias kameras. Kodėl visuomenė nesijaučia saugi- kita kalba. Girdėjau, kad farai perka vandens patrankas. Tai tada jau būsim ramūs tikriausiai. O kol kas ir aš persiėmiau baime ir sugalvojau saugotis, nors saugot dar nelabai yra ką. Pirkt kažką gudraus nėra pinigų, todėl teko sistemėlę kurtis pačiam. Iš Panevėžio (D&B elektroninės paslaugos) atsivežiau kietą, bet kiek pasenusią kamerą, perlitavau kelias jungtis, atjungiau nebūtinas funkcijas (dabar galvoju, kad gal garso nuėmimą reikėjo palikt) ir gavosi visai neblogas prietaisas. Man ypač patinka vaizdo kokybė, kuri dėl gan jautrios optikos toli lenkia visas tas miniatiūrines kameras. Signalas patenka į kompą, o iš jo, esant judesiui, kadrai siunčiami į duomenų saugyklą. Nieko sudėtingo. Dabar dar rašau scriptą, kad esant judesiui gaučiau žinutę į telefoną.

Sunkiausia čia buvo prakišti duomenų perdavimo ir maitinimo kabelį pro jau įrengtas lubas, bet išeitis buvo rasta, kabelio beveik nesimato. Kamera yra giliai po stogu, todėl galima nesivarginti su apsauga nuo lietaus ar sniego:

Rodyk draugams