BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugsėjis, 2009

60. 134 vienetai.

2009-09-21

Tiek plastmasinių kamštelių reikia vienos storos ir spalvotos virvės užuolaidai automobilio (ar 15 dviračių) pastogei.  Čia pati mano naujo projekto pradžia. Dar reikės 67 tokių virvių, taigi, dar reikės 8978 kamštelių. Kamšteliai bus suverti taip, kad gautusi kažkoks piešinys (dar nesugalvota koks). Kai viskas bus baigta, nuo gatvės nebesimatys to nuolatinio bardako pastogėje ir statant mašiną nereikės išlipinėti ir atidarinėti vartų. Taigi, žmogau, neišmetinėk butelių su kamšteliais, nusuk juos ir krauk į vieną vietą. Kai surinksi 100, 200 ar 1000, duok žinią ir atminsiu pasiimti į bet kurią Vilniaus vietą.

Nuorodose įkėliau dar dvi knygas apie statybą iš šiaudų. Ten rasite teorijos, praktinių patarimų, brėžinių, schemų ir piešinių- viską ko gali prireikti pasirinkus tokį statybos būdą.

Rodyk draugams

59. Geležis.

2009-09-13

Kai kurioms durų rankenoms panaudotos senos, aprūdijusios geležinės rankenos iš Burvelių. Šita rankena anksčiau buvo verandos duryse. Durys supuvo, verandą perstatėme į atvirą, o kiek apšveistą rankeną pritvirtinau čia. Kitoje durų pusėje irgi tokia pati rankena bus. Kol kas nėra, nes plaktuku betiesindamas plokštelę, išmušiau kniedę. Laimei, rankena geležinė, užteks kokį kartą čirkštelėti su svarke ir vėl viskas bus tvarkoj:

Šita rankena irgi iš Burvelių, tik jau rasta pastogėje tarp kitų besimėtančių gelžgalių. Teko nupjauti tokį geležiuką su kuriuo būdavo pakeliama klemka kitoje durų pusėje.

Pastebėjau, kad abi šitos rankenos nu žiauriai patogios. Net nežinau kodėl, gal dėl sentimento…

Nepamirškite retkartčiais peržiūrėti mano nuorodas, nes vis pridedu ką nors iš savo skaitinių. Visiems ieškantiems alternatyvų rekomenduoju perskaityti gana išsamią knygelę apie tai, kaip indėniškas Raudonosios Plunksnos kolektyvas siūlo statyti visai nemažus ir neprastus šiaudinius namus per 18 dienų. O tie, kurie nori būti žalesni, bet nežino kaip, turėtų susipažinti su knyga “Green your home all-in one for dumies 2009“. Ir dar kartą, visiems, kurie dar nematė, siūlau peržiūrėti puikų pilno metražo dokumentinį filmą “Earth first“.

Rodyk draugams

58. Trekšt!

2009-09-04

Tokį garsą išgirdau persivertęs per savo dvirkos vairą. Iškart supratau, kad statybos sulėtės. Kitą dieną supratau, kad ilgam sulėtės:

Bet gi gal ir nieko tokio. Pradėta mūryti krosnis turės laiko gerai išdžiūti:

Ramiai galės sunokti moliūgai:

Kelias savaites iki avarijos atstatinėjau savo malkų atsargas. Kai tik važiuodavau su mašina, vis užsukdavau į mišką, nusipjaudavau kelis sausuolius ir ant stogo bagažinės parsiveždavau čia. Taip po truputį prikroviau pastogę visai neprastų malkelių (ir tuščių butelių):

Rodyk draugams