BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Birželis, 2009

56. Vėl kita vėliava.

2009-06-19

Eilinį kartą pakeičiau vėliavą. Šita jau ketvirta. Pirmoji buvo Lt, antra- Kanados, Saskačevano provincijos, trečia- Danijos, o šita tikriausiai šito namo, o gal jį statančių žmonių:

Apklijavau mozaika nusileidimą į rūsį:

To paties nusileidimo šonimė siena:

Rodyk draugams

56. Pilnas.

2009-06-04

Į kūdra vanduo bėgo, bėgo ir, kai vakar gerokai palijo, pagaliau pribėgo. Kraštai apdėti velėna, aplyginti šlaitai, po truputį sodinami visokie augalai, daugiausiai iš vandens telkinių pakrančių, nes numatyta, kad pakrantės bus nuolat šlapios. Į pačią kūdrą jau įleisti keturi lelijų kelmai. Kai atšils ežerų vanduo, įleisime dar daugiau ir įvairesnių augalų, nes vandens paviršius turi būti 30-50% padengtas lapais, tada vanduo nežydės. Praėjus maždaug savaitei kūdroje apsigyveno rudosios varlės (švelniai ir melodingai kurkia). Iš kitos balos atvežiau kelias žaliasias varles (garsesnis ir aštresnis kurkimas), na ir, kad nebūtų per mažai,dar įleidau saują nežinomos rūšies buožgalvių. Vežiau ir karosiukus, bet jie neištvėrė kelionės. Dabar aptikau netoli esančią duobę, kur žvejai gaudo karosiukus masalui ir tikiuosi netrukus jų turėti pakankamai. Taip pat, nežinia iš kur jau atsirado vandens čiuožikų, dusių. Matyti, kad vanduo dabar tokio simpatiškai žalsvo atspalvio. Man tai visai nieko, nes maskuoja tą akį rėžiančią žydrą plėvelės spalvą, bet paskui, nusistovint ekosistemos pusiausvyrai, vanduo turėtų skaidrėti.

Rodyk draugams

55. Apželdinto stogo drėkinimas.

2009-06-01

Po namo stogu besislepianti apželdinto stogo dalis net lietui lyjant dažnai negauna vandens, todėl po kiek laiko augalai nunyksta ir atsidengia plika žemė. Bandydamas kaip tai šitą reikalą sutvarkyti, pagal viršutinį apželdinto stogo kraštą sumontavau plastikinį vamzdį ir jame, kas keli sprindžiai, su paprasčiausia yla pribadžiau skylučių. Čia matosi mazgas, kuriame vamzdis pagal namo sieną nuleistas į apačią, kur vėliau bus jungiamas prie vandentiekio. O kol kas prijungta prie siurblio kūdroje.

Dabar jau galima apskardinti ir kokį kartą ar du per savaitę paleisti vandenį. Čia matosi kaip drėksta žemė.

Rodyk draugams