BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gegužė, 2009

54. Nei lašo pro šalį.

2009-05-16

Prijungiau visus lietvamzdžius ir dabar jau galima sakyti, kad visas patekęs ant namo lietaus vanduo sunaudojamas vietoje. Nuo plokštesnės stogo dalies vanduo suteka į šitą vietą ir požeminiu vamzdžiu patenka į kūdrą.

Nuo kitos stogo pusės lietaus vanduo patenka į kitą požeminį vamzdį ir irgi teka į kūdrą. Veiskitės varlytės ir siurbėlytės!

Čia dar trūksta latako galinio dangtelio, kuris kažkur nusimetė šitam bardake. Nieko tokio, po mėnesio ar metų vistiek atsiras.

Nuo mažo stogo plotelio lietaus vanduo patenka ant apačioje esančio apželdinto stogo. Perteklinis vanduo nuo apželdinto stogo (retai būna) drenažinėmis angomis patenka į kelias metalines bačkas ir naudojamas laistymui ir uodų veisimui.

Keista, bet šituose rytinėje pusėje esnačiuose inkiluose ir šiemet neperi joks paukštis, o vakarinėje, ne tokioje palankioje pusėje, peri žaismingi ir triukšmingi špokai ir man dar nežinomi maži paukščiukai rausvais pilveliais ir juosvomis galvytėmis.

Rodyk draugams

53. Artėja maudymosi sezonas.

2009-05-06

Nutariau pasirengt maudynių sezonui ir duobę likusią nuo molio kasimo padaryti tinkama vieta maudynėms (na, ir varlytėms, karosiukams, dėlėms gyventi). Bėda ta, kad maždaug metro gylyje gruntas iš riebaus molio pereina į liesą molį, kuris lėtai, bet vistik praleidžia vandenį. Per savaitę susigeria maždaug metras vandens. Reikia plėvelės. EPDM membrana atkrito dėl nežmoniškos kainos (reikėtų virš 3000 Lt). Pasirinkau baseininę, kuri 5 kartus pigesnė, bet ir darbo daugiau. OK, pradžioje iškasiau griovį dar vienam vamzdžiui iš dirbtinės pelkutės ir lietaus vandieniui nuo kitos stogo pusės.

Matyti, kad prisikasiau prie dviejų neiškeliamų riedulių. Vos užteko vietos šone įstumti vamzdį. Po to, kai užkasiau vamzdį, reikėjo paruošti horizontalią žemės juostą aplink visą duobę, kur užsilenks ir prisipaus plėvelė. Čia jau teko naudotis gulsčiuku (nepersistengiant aišku).

Tos medžiagos dugne taip ir liks. Šiaip sveika būtų buvę visą dugną iškloti audeklu, bet kai reikia, tai nėra. Ai, sueis ir taip… Toliau plėvelės klijavimas. Bandžiau su fenu, bet švaks reikalas. Tada panaudojau seną būdą su buitiniu lygintuvu. Po numatoma siūle- lenta, užleidi kraštus beveik per sprindį ir per medžiagėlę kaitini lygintuvu kol susilydo. Ilgas procesas, bet man veikė.

Sujungimą dar užtepiau silikonu iš vandens slėgio pusės. Gal nebūtina buvo, bet kažkaip lyg ir patikimiau tada viskas atrodo.

Dabar visą lakštą suvyniojau į ritinį, kad būtų patogiau kloti.

Priekiniame plane matosi mano iš kaimynų pasiskolinta organic žoliapjovė. Galiausiai- plėvelės klojimas. Čia kebliausia buvo užsandarinti vamzdžius. Reikia surasti tikslią vamzdžio kiaurymės vietą (čia prastai pasirodžiau), tada kryžmai įpjauti kiek mažiau nei iki vamzdžio diametro. Tada vamzdį negailint aptept silikonu, prakišt pro plėvelę, dėliojant plėvelę klostėmis apspausti vamzdį, uždėti minkštesnės gumos juostą ir suveržti metaline sąvarža. Uf, reikėjo pastangų, kad viską daugmaž patenkinamai padaryti. Iš kaimyno atsitempiau žarną ir kelias dienas pildysiu vandeniu. Po to gal dar reiks kur pakast ar užpilt žemių palei kraštą. Matysim…

Rodyk draugams