BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2009

50. Kažką norėjau pasakyti.

2009-03-17
Užsiėmiau senų, n kartų dažytų, durų restauracija. Nusipirkau tam reikalui statybinį feną. Toliau jau nesunku- kaitini ir su mentele atlupinėji, bet smirda žiauriai. Čia matyti, kad įgilintos filingų dalys dar neapšveistos. Bet žiūriu, kad ir taip įdomiai atrodo. Gal kiek pašveisiu ir išdažysiu kiekvieną skirtingai. Nors nežinau, čia vaiko kambario durys iš vidaus, tai ne man spręsti kaip kas turi atrodyti:

Bet ką aš čia norėjau pasakyti… Ai va, paminkiau klaviatūrą ir išverčiau į lietuvių kalbą F. Hundertwasser manifestą prieš racionalumą architektūroje. Šitas manifestas turėtų kabėti kiekvieno architekto kontoroje auksiniuose rėmuose ir turėtų būti išduodamas kiekvienam statytojui kartu su statybų leidimu, tiksliau, vietoje statybų leidimo. Gal jau supratote, kad Hundertwasseris man yra svarbus, bet ne todėl, kad jis mane slegia savo autoritetu, o todėl, kad apie jį sužinojau jau įpusėjęs savo namą ir apstulbau supratęs kaip arti pasaulinio lygio architektūros grando kūrybos yra intuityvi statyba. Ne tiek formomis, kiek idėjomis ir požiūriu į pačią statybą. Nieko nuostabaus, kad viename iš kambarių jau dabar surado vietos kelios Hundertwasserio statinių nuotraukos:

Rodyk draugams

49. Žvilgsnis atgal.

2009-03-02
   Šiandien užtikau pačią pirmą šito projekto nuotrauką.

    Šitaip viskas atrodė 2003m. praėjus kelioms dienoms po sklypo pirkimo. Kartu gautas statybų leidimas ir projektas siūlė ant šių pamatų pastatyti dar beveik tris aukštus į viršų. Pirmus metus nieko nedariau, o tik galvojau. Kai sugalvojau kažką, pasidariau n kartų sumažintą namo maketą. Gal ir nevertėjo vargti, nes visa jo nauda buvo tik paties jo darymo metu, nes tada galutinai suplanavau visas pertvaras ir aukščius. Nors langų ir durų angų išdėstymas šiek tiek keitėsi, bet bendras planas išliko toks pat.

    Įdėmiau pažiūrėjus matyti, kad centrinė ir šilčiausia patalpa iš trijų pusių apsupta vėsesnėmis ir rečiau naudojamomis patalpomis. Vėliau dar sugalvojau, kad reikia daugiau pastogių ir dėl to nei vienos akimirkos nesigailėjau. Pastogės yra totalus gėris ir žiemą ir vasarą.


Rodyk draugams