BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Kovas, 2006

3. Chaosas.

2006-03-27

Taisyklingos konstrukcijos yra nuobodžios, brangiai kainuojančios ir gerokai silpnesnės. Todėl montuojant šito namo karkasą ir stogo konstrukciją  naudojau tikrai nemažai medienos iš statybinių medžiagų sąvartyno ir apvalių rąstelių. Matavau tik apytiksliai, nenaudojau jokių brėžinių ir techninių skaičiavimų. Rėmiausi tik savo žiniomis, patirtimi,  intuicija ir sveiku protu. Gavosi tokia linksma, chaotiška, bet kartu ir jauki raizgalynė.

Šiame voratinklyje nėra nei vieno pirkto laido ir tai tik patvirtina teiginį, kad alternatyvi statyba yra kartu ir antivartotojiška. Tuo pačiu ir antivalstybinė, nes šiais laikais valstybės gerbūvis tiesiogiai siejamas su vartojimo lygiu. Todėl tokios statybos šalininkai visada susidurs su labai rimtais biurokratiniais (valstybiniais) trukdžiais.

Rodyk draugams

2. Kreivos sienos ir molinis gyvūnėlis.

2006-03-24

Tokioje statyboje brangiai kainuojantys tiesumas, lygumas ar tikslumas yra visiškai beverčiai ir todėl nepageidautini. Matyti, kad atraminė sienelė yra vingiuota, o buvusių savininkų sumontuotų pamatų kreivumas net nebandomas tiesinti tinkuojant. Siena tiesiog apmėtoma tinku ir šiek tiek užtrinama maža trintuve.

Kai vienas stataisi namą sau ir savo šeimai skubėti nėra kur. Visų pirma- skubėjimas vargina. Antra- skubant daromos klaidos, o svarbiausia, kad dingsta malonumas. Rūsio sienų tinkavimo metu iš molio nulipdytas gyvūnėlis yra tik vienas iš daugelio mano nukrypimų nuo statybų rutinos.

Rodyk draugams

1. Nuo ko viskas prasideda?

2006-03-17

Visos statybos prasideda nuo lauko tualeto. Tačiau ši statyba ypatinga dar ir tuo, kad iš kiekvieno, kad ir paties paprasčiausio veiksmo stengiamasi išgauti kuo daugiau gerų emocijų. Todėl, statant šį tualetą buvo galvojama ir apie spalvas (pasirinkau primenančias mūsų keliones į Švediją, Daniją ir Norvegiją), ir apie patogumą (pakankamai erdvi, gerai apšviesta patalpa su patogia sėdyne), ir apie poveikį aplinkai (kiekvieną kartą pasinaudojus tualetu užpilamos kelios saujos durpių ar pjuvenų, todėl nėra jokio nemalonaus kvapo, įkyrių musių ar į gruntą besisunkiančių skysčių).

Sėkmingoms statyboms dar reikia įrankių pašiūrės, vietos miegojimui, virtuvėlės ir sandėlio. Mano atveju tai vienas statinys. Ruberoidu apkalta pašiūrė likusi nuo buvusių savininkų atrodė tikrai nykiai. Tačiau pristačius pastogę, šiek tiek paspalvinus ir papuošus gavosi pakankamai mielas ir šiuo metu mane visiškai tenkinantis statinys. Į viršų išlendantys rąsteliai skirti inkilų (pavasarį) ar vėjo malūnėlių (rudenį) pritvirtinimui. Visi pasieniai apsodinti laipiojančiais augalais, todėl ilgainiui viskas pasislėps po lapais.

Rodyk draugams