BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

99. Riebalų ir dumblo gaudyklė.

Žadėjau ir ilgai netesėjau užbaigti tą reikalą su riebalų gaudykle. Galų gale gavosi taip, kad užsikimšo ta kanalizacija. Užsikimšo tai užsikimšo, mes gi žinome kaip viskas padaryta ir kur ieškot išeičių. Šalia pelkutės paklojau plėvelės gabalą ir ant jos iškasiau žvyrą. Nedaug reikėjo kasti, kokį pusmetrį tam gale kur įeina vamzdis. Paklebinęs nuėmiau tą perforuotą galą, o jo vidus buvo pilnas tiršto, beveik juodos spalvos dumblo, kurį išverčiau po dekoratyviniu krūmu. Kiek pasiekiau išvaliau iš namo ateinantį vamzdį. Paleidau vandenį name iš visų kranų ir palaukiau kol pradėjo tekėti švarus vanduo. Vėl viską surinkau ir užkasiau žvyru. Akivaizdu, kad tą dumblą geriau surinkti kitur, kad nereikėtų kas keli metai atkasinėti.

Štai kaip atrodo mano sukonstruotas primityvus įrenginys riebalų ir dumblo gaudymui:

Čia beveik ir nėra ką aiškinti. Iš viršaus atiteka pilkieji vandenys, bačkoje jie kažkiek užsilaiko, riebalai kyla į viršų, sunkesnės dalelės sėda į apačią. Į pelkę vanduo patenka iš vidurinės bačkos dalies. Nuosėdoms pašalinti bačkos dugne įtaisyta 50mm skersmens sklendė:

Visas tas reikalas kainavo apie 70 litų, bet bačką gavau nemokamai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “99. Riebalų ir dumblo gaudyklė.”

 1.   Anonimas rašo:

  Sveiki, kaip jūsų tūlikas veikia? Neradau archyvuose kur ten apie jį. Ten kiek pamenu tą turinį užpilinėjat pjuvenom? Norėjau tiesiog paklaust ar tikrai negalima į jį popieriaus mest?

 2.   R rašo:

  Ne tik galima, bet ir būtina. Skirk šiek tiek laiko ir perskaityk “Kompostavimo dao” iš nuorodų dešinėje, nebekils keistų klausimų.

 3.   Alfredas rašo:

  Neakivaizdžiai jau esam pažįstami-net žurnalistai mus painioja-dėl daugelio bendrų įdėjų.Nepavyko kartu su Luni pas patį apsilankyt.Dabar Palaukinės kultūros centre rengiam “Kitokių statybų”seminarą-kviesčiau kokia nors forma sudalyvauti.Apie mus žr fb Palaukinės kultūros centras ir Alfredas malinauskas.Tel 8650 81820

 4.   s-j rašo:

  sveikinu roberta! siandien paskutiniam irasui sukako metai.

 5.   dg rašo:

  Tai įrašų nebus ir komentarų

 6.   jaiks rašo:

  Ar galima būtų atvažiuot pažiūrėt jūsų pelkės?

 7.   R rašo:

  Žiemą?! Nelabai yra ką žiūrėt. Nedideliame plotelyje styro sudžiuvę švendrai- va ir viskas ką pamatysi. Be to, šalta ir šlapia.
  Pavasariui atidėk, jei jau taip norisi.

Rašyk komentarą