BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

97. Amžinas fotelis ir sunkvežimis

Aš ir pats žinau, kad žemėj nieko amžino nėra, bet šitas iš senų padangų pagamintas lauko fotelis tikrai atlaikys lietuviškus orus ir ilgus metus tarnaus kaip patikimas, patogus, įdomiai atrodantis ir beveik nemokamas daiktas. Man prireikė tik gero pusdienio laiko, saujelės varžtų, poveržlių ir veržeklių, ir šešių naudotų padangų (bent dvi iš jų turėtų būti vienodo skersmens). Iš įrankių reikia turėti bent jau grąžtą ir siaurapjūklį su keliais pjūkliukais metalui pjauti. Mano pjūkliukai pasirodė labai prastai, nes po dviejų pjūvių skersai padangą beviltiškai atšipdavo, todėl vėliau naudojau kampinį šlifuoklį su pjovimo disku, kuris irgi greitai dyla, o be to dar dūmija kaip velnias, todėl pjauti galima tik lauke. Brėžinio nėra ir nereikia, nes viskas aišku iš nuotraukų:

fotelis

O linksmiausia yra tai, kad kitose vietose norintys atrodyti labai žali turčiai už tokį foteliuką, pagamintą gležnomis dizainerių rankomis, turi pakloti 600 EU. Nors aišku, kad gamina juos pajuodę nuo gumos dulkių darbininkai, gaunantys tik nedidelę dalį tų pinigų, o visa kita atitenka kitiems, gerokai švaresniems dėdėms. Laimei, mes galime nesunkiai apeiti visus tuos pinigų siurbimo mechanizmus ir pasidaryti šitą gerą daiktą patys. O paskui ramiai padūmoti apie kitus mūsų laukiančius darbus:

fot 2

Dar vienas, jau visai artėjantis prie pabaigos mano projektas yra iš kelių senų dviračių sukonstruotas triratis. Tiesą sakant jau vyksta nuolatiniai bandymai ir esu viskuo labai patenkintas- žiauriai patogus, lengvai valdomas, gali vežti didelį svorį, nebereikia galvot apie pusiausvyrą ar paslydimą, o žiemą tas ypač svarbu:

trir

trir2

Ką dar reikia padaryti:

- rankinius stabdžius, nes jie tarnauja ir kaip parkavimo stabdis;

- ieškosiu stebulės su vidinėm pavarom;

- iš neperšlampamo audinio pasiūti apvalkalą visam triračiui, kad galėčiau ramiai važiuoti lietui lyjant;

- atrama galvai, laikiklis vėliavėlei, skambutis, įsegami pedalai su atitinkamais batais.

Kai visi darbai bus baigti ir sukaupta šiek tiek lėšų, šitas triratis pradės ilgą, daugiau nei 5000km kelionę aplink Baltijos jūrą.

Apie namo statybą nebeturiu ką rašyti. Kas ieškote naudingų žinių, skaitykite knygas iš nuorodų dešinėje arba šito blogo dulkančius įrašus. Bet čia dar ne paskutinis įrašas. Paskutinis bus tada, kai priduosiu namą valstybinėms utėlėms, o tas gali užsitęsti iki 2020 metų, nes tiek galioja mano statybų leidimas. Kol kas aferistų įmonėlės apsiima viską sutvarkyti už maždaug 2500Lt. Brangoka, todėl lauksiu geresnių naujienų ar galimybių.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (9) | “97. Amžinas fotelis ir sunkvežimis”

 1.   irmantas rašo:

  Parašyk vėliau apie kelionę šiuo dviračiu.

 2.   s-j rašo:

  sesei pridavinejau. inspektorius uzsishiko- “yra rimtu nukrypimu” . mol namas ne projekte numatytoj vietoj. daugiau nei metra pasistume, bet sakau, kad norminiai atstumai gi islaikyti. pareikalavo projekto korektura daryt (keistas inspektoriaus reikalavimas, nes korekturos jau negalimos). na tai ka- kitas suderino. siaip tai ten gerai papuvus kontora. is vis su projektavimais darosi kazkas nenormalaus. popieriu tvarkymas uztrunka 3 kart ilgiau nei statybos. reikaligas ne vienos srities diplomuotas specialistas.
  reik palaukt kol pati save sistema uzdusins.
  geram zmogui galiu padet priduot, ne uz pinigus. zinau ka pildyt ir kur uzpildyta nest. bet reikia matavimus pasidaryt ir dar keliu pazymu su apmokejimais. jei nori ir reikia- kreipkis. bet as tai nieko nepridavineciau. gyvenciau sau laimingai padejes ant visu lupikautoju.

 3.   Sveikas rašo:

  Kxm, gaspadoriau, kaip tai neturi ką parašyti apie namo statybą? Kai man žmona priekaištauja, kada aš pagaliau baigsiu viską vartęs, aš jai kantriai aiškinu, kad namo statyba - kaip karas Čečėnijoje - nesibaigia niekada. Sutvarkei vieną galą - kitas dėmesio reikalauja.

 4.   R rašo:

  Tas tai taip. Visada bus kur ranką pridėti. Bet visokie smulkūs pataisymai ar pakeitimai kažin ar verti dėmesio, o be to aš ir tingiu taip smulkintis, nes tada galo nebus šitam blogui.

 5.   R rašo:

  popieriai pridavimui + pacio lakstymas kainuoja apie 1000 LTL
  (pacio lakstymo nera daug)
  O visokiems inspektoreliams, kurie neva mato nukrypimu jei namas per pusmetri ne toj vietoj reikia pirmiausiai pasakyti, kad nama pastaciau niekam nieko nedaves ir duoti nesiruosiu, tai jiems labai padeda atsisikti ir padaryti darba, nes man irgi bande aiskint kad 30 cm ne vietoj stovi tai as jam isdesciau gyvenimo prasme ir tiesas ir apsiramino
  R, jei reikia kokios konsultacijos rasyk asmeniskai i maila mielai padesiu nes savo jau prisidaviau, o siaip duonai uzsidirbu is projektavimo :) nepatikesi bet ir atestatas kabo ant sienos :)))

 6.   Egle rašo:

  Tą fotelį aš apvilkčiau kokia nors medžiaga, nes vasarą guma tai nelabai sveika, garuoja ten visokie negeri dalykai, o žmogaus poros labiau atsidariusios tada būna, daugiau priima.

 7.   andro rašo:

  Sveiki,
  kartu (šalia, nes aš esu šilumos idujų tiekimo specialistas) mokėmės KPI ir buvome lageryje Parnu, o paskui dar susitikdavom Panevėžy…
  Labai įdomus namas, kurį norėtųsi pamatyti iš arčiau ir daugiau sužinoti -pats tai gyvenu statybininkų pastatytame name, o eksperimentuoju tik jo šildymo būduose. Su žmona susiginčijome dėl krėslo iš padangų -negi jis netepa drabužių (kad ir vasarą, kai karšta)
  Andrius

 8.   andro rašo:

  PS. labai ačiū už specializuotos literatūros biblioteką - bus labai labai įdomu

 9.   R rašo:

  Nu nepastebėjau, kad teptų. Guma tai tikrai ne, nebent kokios dulkės nuo lietaus ar sniego likę. Mes, aišku, nevaikštom kasdien su baltais rūbais, tai neaišku. Dar pastogėj vienas toks pat yra, tai ant jo užmestas audeklo gabalas, nes ten ir su svečiais dažniau būnam, o šitas tai žvejybai daugiausiai naudojamas.