BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

91. Mama, aš jau suvirintojas!

Išgirdę tokią naujieną tėvai turėtų jausti pasididžiavimą. Kaip ne kaip, o padėtas pagrindas tapti multimilijonieriumi ir politikos elito nariu. Nu tiesa, dar reikia būti niekšu ir aferistu, bet šito norint irgi nesunkiai išmokstama. Aš suvirintoju tapau tik norėdamas sutaupyti, bet ką gali žinoti…

Suvirintojo paslaugų man vis prireikdavo, ir kiekvieną kartą palikdavau jam nuo 5 iki 50 litų, todėl vieną dieną nutariau pats pažaisti su besilydančiu metalu. Svarkės neturiu, todėl teko nuomotis ir man visai patiko. Už 28 litus gavau mažą ir lengvą pakankamai aukštos klasės nuolatinės srovės suvirinimo aparatą ir apsauginį skydelį su nuo kibirkšties automatiškai užsitamsinančiu stiklu. Maža to, kadangi nuomavausi šeštadienį ryte, tai atiduoti jį galėjau pirmadienį iki 9 valandos ryto, o mokėti tuos pačius 28 litus. Iškart pasakysiu, kad iki šiol neteko nieko virinti, taigi mano patirtis šioje srityje buvo absoliutus nulis. Pirma pasiskaitinėjau internete ką rašo profai apie teisingą virinimą, na ir tada prasidėjo bandymai. Pirmam gaminiui nekėliau jokių ypatingų reikalavimų, tiesiog reikėjo suvirinti automobilių ratlankius būsimai kolonai:

Čia buvo prideginta skylių, pritaškyta purslų ir daugybę kartų buvo prikibęs elektrodas, bet reguliuodamas amperus, keisdamas atstumą nuo elektrodo iki metalo ir judėjimo greitį po truputį pajutau, kad jau gaunasi. Vis dažniau pavykdavo sulieti visai neprastą siūlę iš pirmo karto. Palikau dvi kolonos dalis nesuvirintas, nes taip bus patogiau dirbti su šiuo projektu toliau.

Sekantis gaminys- grotelės virš drenažo duobės rūsyje:

Ir dar vienos grotelės virš duobės prie įėjimo į rūsį durų:

Čia jau pasistengiau, kad būtų geresnis vaizdas.

Paskutinis, pats sudėtingiausias šio savaitgalio gaminys- rėmas būsimam gulimam dviračiui, o tiksliau- triračiui (delta wolf):

Prie šito tai reikėjo pavargti, nes ir metalas plonasienis, ir siūlės turi būti kokybiškos (ne vieną teko nušlifuoti ir virinti iš naujo) ir kampai visur turi būti tiksliai tokie, kokių reikia. Vienžo, dirbau šlapia nugara, bet daugmaž padariau ko reikia šitam etape ir kam buvau pasiruošęs ruošinius. Toliau vėl reiks matuot, pjaustyt, šlifuot ir derint, nes dar net ne visas reikalingas dalis esu surinkęs.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad virinti tikrai įmanoma išmokti. Per tas dvi dienas aš, aišku, netapau tikru meistru, bet garantuotai sutaupiau, o įgyta nedidelė patirtis leis ateityje pradėti ne nuo nulio.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (9) | “91. Mama, aš jau suvirintojas!”

 1.   luddite rašo:

  o su kempu nepaprasčiau būtų virint? Ir kokybė visai kita turėtų gautis…

 2.   R rašo:

  Kad geriau tai taip, o dėl paprastumo dar suabejočiau. Girdėjau, kad nepatyrusiam ne taip jau ir paprasta įsisavinti, o be to, kempo nuoma parai- 80 lt. Man pasirodė daugoka tokiems primityviems gaminiams.

 3.   Jonas rašo:

  Nu fainiai :)

 4.   Algirdokas rašo:

  Sauniai padirbeta :). Galima tik pavydeti isradingumo gaminant groteles…
  O virinti tikrai nera sudetinga ismokti, juk ne duju vamzdzius Gazprom’ui virini.

 5.   Sveikas rašo:

  žavu! žmogus - orkestras!

 6.   Sniega rašo:

  Labai seniai nebuvau užklydus į Jūsų blogą. Kaip džiugu - Jūs vis dar statot, kuriat, mokotės, ir, svarbiausia, visu tuo dalinatės! Fantastika. Esat nuosekliausias iš atkakliausių žmonių, kuriuos pažįstu :) Sėkmės, ir dabar dažniau užsuksiu (kažkaip… atgimė viltis apie savo namą :))

 7.   Airidas rašo:

  Gal galetumet imesti pavadinima imones is kurios nuomavot? Turiu maza projektuka, butu naudinga vienai parai issinuomot :)

 8.   R rašo:

  http://www.gotas.lt/

 9.   Osvaldas rašo:

  Sveiki, gal butu galima brezinius dviracio gaut, nes internete atsirakina tik dolerius paklojus.
  I el pasta, ar cia kokia nuodora ar krypti kokia.
  Aciu

Rašyk komentarą