BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

89. Šviestuvai ir kitos detalės.

Svečių atsivežto vokiečių aviganio vardas- Mimė. Kiek pasisukiojo ir griuvo miegot vos ne vidury kambario.

Pradėjus kūrenimo sezoną buvo įdomu pažiūrėt ar tikrai molinės sienos palaiko, kaip buvo sakoma, tinkamiausią žmogui oro drėgnumą patalpose. Vidury kambario, ant stalo padėtas prietaisiukas beveik visą laiką rodo apytiksliai 50% oro drėgnumą, o mano aptikti šaltiniai teigia, kad kai oro drėgnumas krenta žemiau 40%, žmogus jaučiasi blogai, didėja susirgimų tikimybė, tagi, su tuo atrodo viskas tvarkoj.

Buvo likę kelios nebaigtos tvarkyti nišos sienose, tai sutvarkiau (nutinkavau ir nudažiau).

Na ir dabar apie žadėtus šviestuvus. Šviestuvų aš, žinoma, nepirkau. Nušvilpiau juos iš KAM kiaušingalviams priklausančio objekto, kuris dar anksčiau priklausė sovietų kiaušingalviams. Ir tie ir anie žarstė ir žarsto iš žmonių jėga atimtus pinigus, todėl nemato reikalo jų skaičiuoti ar tinkamai prižiūrėti už tuos pinigus įsigytą turtą. Šitaip atrodo originalus šviestuvas:

Šitie šviestuvai yra žiauriai galingi nes naudoja 400w lempas, todėl turi specialius paleidėjus (palubėj pritvirtinta juoda dėžutė) ir didelius patronus. Nesiruošiau aš taip brangiai apsišviest, bet vieną norėjau pabandyt, tai nupirkau gyvsidabrio lempą už 20Lt (galima ir natrio dėt, būtų geltonesnė šviesa, bet ta gerokai brangesnė) ir pakabinau terasoje po stogu. Plieskia nežmoniškai, tai nežinau ar laikysiu. Kitus tris šviestuvus išardžiau, nes man reikėjo tik gaubtų. Gaubtus išdažiau keliais sluoksniais baltų dažų  skirtų radijatoriams (8Lt už puslitrį), iš vidaus prisukau skardos blynus, prie jų- normalius patronus ir tada viską tiesiai prie lubų.

Virtuvės dalies šviestuvas turi atskirą jungiklį. Vaizdas iškart pagerėjo, nes tos ant laidų kybančios lemputės labai jau ūkiškai atrodė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (22) | “89. Šviestuvai ir kitos detalės.”

 1.   Vytenis rašo:

  Oj oj RB,
  O jei prie dvieju lempu butu pajungta signalizacija ir du kareiviai butu pastatyti garantuoju vel bambetum, “pavyzdys kaip tusciai islaikoma kariuomene, sandelius apleistus saugo”.
  O kai tu nezinodamas, kad tai as rasiau tau sita irasa pasikviesi i namus as irgi nusissuksiu situs sviestuvus is kiausingalvio namu. Mat jis dienomis darbo tikro nedirba, o valstybes saligatviais, ligoninemis, svietimo sistema naudojasi, dviraciu vazineja po Kursiu Nerijos pusynus, kuria gesino ir kareiviai.

  Tai kaip ir pasiteisinima nusissukti lempas jau turiu.
  Savo tikslu turime siekti negriaudami esamos sistemos(kad ir kokia ji butu).
  Nors manau, kad ir uz tokius laidu, lempu , malku nekaltus nukniaukimus tu pats save labiausiai nubaudi. Turetu vis sazine kribzdeti, sazine turintis zmogus atrodai. Tik kazkada valstybe i koja skaudziai ikando.

 2.   Vytenis rašo:

  Atrodo namo statybos jau eina i pabaiga. Butu labai idomus irasas labiausiai nepasiteisines ir pasiteisines statybu eksperimentas. Toks apibendrinantis irasas alternatyviai statybai.

 3.   komradas rašo:

  Nenoriu čia offtopic sklaidytis per daug, tai trumpai apie šaligatvius, kuriuos tariamai valstybė mums suteikia ir mes turime jaustis jai dėkingi. OK, papunkčiui, kad aiškiau būtų:
  1. Reikia šaligatvio (nes nesaugu, purvas limpa prie batų ir pan.)
  2. Kreipiamės į “savivaldybę” (kabutėse, nes jokia ten ne savivaldybė).
  3. Savivaldybė (jei mato reikalą, nes iš tikro jiems giliai dzin) ruošia dokumentus ir įtraukia į planus.
  4. Kitais metais, jei tie planai patenka į LR biudžeto projektą (big ?) pinigai prievartine tvarka išieškomi iš visai niekuo dėtų žmonių- mokesčių mokėtojų ir atkeliauja visų pirma projektų rengėjams (laimėjusiems konkursą).
  5. Ne mažiau kaip po metų, patvirtinamas projektas ir, jei dar liko pinigų, skelbiamas konkursas darbams.
  6. Laimėjusi konkursą įmonė pradeda darbus (idealiu atveju), o greičiausiai, tik ieško subrangovų.
  7. Subrangovas pradeda darbus (perka žvyrą, šaligatvio plyteles, nuomuoja reikalingą techniką (jei savos neturi) ir, galiausiai, darbo vietoje pasirodo dėdė Fedia, Marekas ir Petras, kurie ir sudeda šaligatvį.
  8. Vytenis parašo komentarą priekaištaudamas tuo šaligatviu besinaudojančiam R.

  Tokia yra kiek supaprastinta schema. Pabandykime ją panagrinėti. Visų pirma, tai kas yra tarp 1 ir 7 punkto yra nereikalingas balastas- tai akivaizdu, todėl jų būtinybė yra užtvirtinama prievarta, nes prievarta yra viskas, prie ko prirašyta “privaloma”. Nepadarius to, kas yra privaloma, ateis ūsuotas ir uniformuotas pareigūnas Kęstutis, su už jo nugaros išsirikiavusiais inspektoriais, anstoliais, policininkais, teisėjais ir kalėjimų prižiūrėtojais. Taip pat akivaizdu, kad visi šių nebūtinų punktų personažai yra pelno siekiantys, t.y. už kiekvieną jų piršto krustelėjimą turi būti mokami pinigai (kartu su PVM ir t.t.), o kadangi jų paslaugos remiasi prievarta, t.y. yra privalomos, nei vienas jų nesikuklina imti gerokai daugiau nei leidžia žmogiškasis padorumas. Taip reali šaligatvio kaina išauga mažiausiai tris kartus. Bet svarbiausia čia yra tai, kad valstybė čia visiškai ne prie ko. Šaligatvį padarė Fedia, Marekas ir Petras, ir už šį patį svarbiausią darbą jie gavo gal būt tik kelias procento dalis nuo bendros sumos. Taigi, vietoje to, kad žmonės nuo pirmo punkto iškart pereitų prie 7 punkto ir sutaupytų dar ir gatvės apšvietimui, jie verčiami mokėti pinigus nebūtinai ir nereikalingai valstybės aparato veiklai, su visomis iš to kylančiomis liūdnomis pasekmėmis. Maža to, kad jie nežmoniškai permokėjo, jie verčiami ir toliau mokėti, pvz., parkavimo mokestį už jų prievarta atimtais pinigais įrengtoje gatvėje.
  Nu sorry, nesigavo trumpai.
  Dar prajuokino tie kareiviai gesinantys Nerijos pušynus. Priminė Musolinį, Hitlerį, Staliną ir kitus galvažudžius, kurie mėgo vaikus ant rankų kiloti, nes kas gi jais, mažuliais, pasirūpins…

 4.   R rašo:

  Che, che, kas tinka šaligatviui, tas tinka ir namui.

  “Savo tikslu turime siekti negriaudami esamos sistemos(kad ir kokia ji butu)”
  Buvo tokių šalių, kur vyraujanti sistema buvo fašizmas. Paskui, kai kažkodėl teisė tą sistemą kūrusius ir palaikiusius žmones, ne vienas jų aiškinosi, neva jis tik vykdė įsakymus, tik dirbo savo darbą, o gal, kaip sako Vytenis, tik siekė savo tikslų. Vienas tokių “savo tikslų” siekėjų tuo metu buvo antro po Hitlerio nacių veikėjo Bormano favoritas ir ilgametis nacionaldarbininkų partijos narys Herbertas von Karajanas, tuo metu buvęs Berlyno operhauzo vadovu. Dabar mes žinome, kad jis tikrai daug pasiekė. Negriovė sistemos ir daug pasiekė. Tu tą turėjai minty kalbėdamas apie sąžinę? Ko tai nevilioja manęs tokios perspektyvos. Aš norėčiau perfrazuoti tavo teiginį į “Turime siekti ir savo tikslų ir, kiek įmanoma, griaut ir naikint žudikišką (žmonių ir apskritai gamtos ar planetos atžvilgiu), prievarta ir išnaudojimu paremtą sistemą”. Bet davai, nepradėkim nestatybino fleimo.
  O statyba tikrai yra baigiamajame etape, bet viskas (ir blogas) bus baigta tada, kai ant popierių atsiras visi reikalingi parašai, o čia dar nusimato linksma istorija. Bet tavo pageidavimą užfiksuoju.

 5.   AS rašo:

  patinka man sitas kurybiskas zmogus o ka ta zaisline kariuomene siurbeles ir tiek, pervadintu bent kaip nors.. biurokratija megsta ta pati sh vis kitaip supakuoti

 6.   :))) rašo:

  suaugę vyrai, o naivūs iki negaliu… kažkuo užneša į raudonuosius anarchistus.
  anyway, taip suprantu, kad statybos - baigtos, su kuo ir sveikinu.

 7.   darius rašo:

  Šaunumėlis, šis namas man primena hobitų namą iš filmo žiedų valdovų. Vidus skleidžia nesuvaidinta jaukuma. pagarba

 8.   rapolas rašo:

  nesupykit uz klausima, bet kokia suma ivertintumet savo nama? ar tai tapo pigesne statyba nei tradicine?

 9.   R rašo:

  :))) Jei negali vertint idėjų neužklijavęs spalvinio kodo, tai bent jau turėtum žinoti, kad anarchistų yra visokių- krikščionių-anarchistų, anarchokomunistų, anarchokapitalistų, anarchoprimityvistų ir dar biesas žino kokių. Ir visus juos apjungianti spalva, o tiksliau- vėliava, yra ne raudona, o juoda.

  rapolas Šitas klausimas man nėra toks paprastas. Visų pirma todėl, kad bendra projekto kaina viršijo mano lūkesčius (miglotai planavau sutilpt į 50000 Lt). Kas sekė mano pildytą išlaidų lentelę turėjo pastebėti, kad jau kiek laiko nieko nebepapildau. Viena vertus, pagrindinė statyba jau senokai baigta, antra, įrangos, baldų ir pan. kaina yra asmeninių skonių ir nuostatų apibrėžiamas pasirinkimas ir planuojančiam panašų būstą žmogui tie skaičiai jau nieko nebesakys. Manau, kad šiuo metu į viską (sklypą, pastatą ir vidaus įrangą) sukišta apie 100000 Lt. Suma tragiškai didelė žiūrint mano akimis, tačiau kartu ir klaikiai maža, lyginant su taip vadinama normalia statyba, nes pastatas nėra toks mažas kaip atrodo. Sklype buvę pamatai užėmė 115 kv. m. plotą, taigi, po namu yra tokio ploto rūsys. Viršuje šildomas plotas yra tik apie 70 kv. m. Likę 45 kv. m. paskirti nešildomoms terasoms po stogu. Dar maždaug 50 kv. m. užima namą supančios atviros pastogės, taigi bendras naudojamas statinio plotas yra apie 280 kv.m. Net jei už kvadratinį metrą statybos įmonė prašytų 1000 Lt, kas yra praktiškai neįmanoma, tokio namo kaina būtų 280000 Lt. Taigi, apytiksliai paskaičiavimai rodo, kad tokia statyba yra mažiausiai 3 kartus pigesnė nei normali, ar tradicinė statyba.

 10.   rapolas rašo:

  Aciu uz issamu atsakyma. Isties sutinku, kad Jums pavyko labai daug sutaupyti. Isties esate protingas zmogus, kad savu laiku nepasidavete masinei psichozei ir nutarete savo jegomis ir galva stoti pries toki grandiozini projekta. Gal ir pavargote daugiau negu iprastinis namo seimininkas, bet manau neturesite galvos skausmo dvidesimciai metu del banku paskolu kaip minimum. Tad su tuo ir sveikinu, kad savo pavyzdziu parodot mums zmonems kaip visa tai vyksta ir tikiu daug ka paskatinat bent jau susimastyt, o kazka ir imtis konkreciu veiksmu.
  kai baigsit statybas, man kylo mintis, gal ir naivoka, bet galetumet teikti mokamas ekskursijas po savo nama. manau ir Jums tai butu sioks toks pliusas ir mums naudinga pamatyti ir isgirsti is statytojo komentarus.tarkime as mielai sumokeciau keliasdesimt litu, kad keleta valandu pasiaiskinciau visas subtilybes, nes ir pats planuoju kazka panasaus statytis ateityje. Butu idomu isgirsti Jusu nuomone siuo klausimu.
  Sekmes Jums ir tikiuosi sis blogas dar gyvuos ilga laika, netikiu, kad tokiam zmogui pristigtu ideju, kuriomis butu galima pasidalinti.
  Su pagarba, visa pagarba rapolas.

 11.   R rašo:

  Mano nuomonė tokia: imti pinigus už informaciją yra vagystė. Atvažiuok bet kada ir aiškinkis subtilybes visiškai nemokamai, ką, tiesą sakant, jau padarė ne viena dešimtis lankytojų.

 12.   rapolas rašo:

  Smagu girdeti tokius zodzius. Matyt as esu per daug sugadintas pinigu, tad daug ka matuoju jais. Vis delto, manau, dovana noreciau padovanoti, juk nesmagu taip butu i svecius.
  Kai turesiu laisvesnio laiko susisieksiu su Jumis asmeniskai ir mielai paderinciau susitikimo detales, nes kaip minejau butu vertinga isgirsti Jusu autentiska statybu istorija ir pasisemti ziniu.
  Kurybingu, prasmingu ir darbingu Jums Naujuju Metu! Sekmes visame kame.

 13.   Dikiz rašo:

  Apie sviestuvus norejau leptelti,galbut viskas zinoma,bet norejau pasakyti,kad gyvsidabrio lempos skledze didziuli kieki UV spinduliu ir geriau kambaryje tokio apsvietimo nenaudoti.Oda idega per ilga laika,nekalbant kad akims kenkia gana stipriai.O seip drasi ideja su dizainu,o natrio per geltonos stipriai.Geriau naudoti metalo halido lempas.Skoniui draugu nera.

 14.   R rašo:

  Apie gyvsidabrinės skleidžiamus UV nežinojau, bet ji man ir šiaip nepatinka- per ryškiai šviečia ir per daug elektros ryja. Greičiausiai pasiliksiu tik gaubtą, o tą lempą mesiu lauk. Gal kam reikia tų paleidėjų su patronais, nežinau, gal kokiam šiltnamiui tiktų, agurkams ar gėlėms auginti? Atiduodu.

 15.   s-j rašo:

  robertai, parasiau klausima 62 skyriaus komentaruose. ar galetum atsakyt? aciu.

 16.   s-j rašo:

  vyteniui: o nepagalvoji kartais, kad esi kaip ir daznas maustomas skambiu sukiu? kartais labai sveika pasidometi kas gi tave kviecia tais “doros ir sazines” keliais eiti. nes isejes i platu vieskeli gali pasirodyt, kad juo mini vienas. o tuo tarpu agitatoriai jau seniai i tiksla bilietus, tavo sakaita issirupine. RB uztenka nuovokos gyvent laisvai ir nepriklausomai, kas, mano supratimu, turetu but kiekvieno siekiamybe ir gyvenimo budas.
  o pikciausia, kad maustoma ir liuliuojama dauguma, nesigaudydama kas ir kaip i savarankiskus ir nepriklausomus ziuri kaip i vagis.

 17.   Audrius rašo:

  Kažkas ne taip su tuo drėgnumu. Tokiam name 50proc. mažoka. Aš gyvenu blokiniam name tai pas mus kai prikaitina radiatoriai, maža nepasirodo. Ir tai šiuo metu 60proc. rodo. 50proc jau skaitau pavojinga :)

 18.   R rašo:

  Dar gali būti, kad pats prietaisiukas su paklaidom veikia. Bet ir toks drėgnumas visiškai atitinka komforto ribas. Tiesa, tos ribos, kaip dabar pastebėjau, skirtingose šalyse yra skirtingos:
  -wikipedijos straipsnis 30-60%
  -Jungtinė Karalystė 40-70%
  -JAV 20-60%
  -kažkoks ASHRAE 55 standartas 30-76%

 19.   Audrius rašo:

  Turiu tau užduotėlę:)
  Noriu dar paklaust apie sienų lipdymą. Galvoju statyt šiaudinį namą su vidinėm molio sienom. Tiesiog rūpi sužinot koks maždaug sienų lipdymo greitis gaunasi dirbant 1 žmogui. Norisi paskaičiuot nors maždaug tas laiko sanaudas. Suprantu, kad žmogus, žmogui nelygu, kad truputį palipdžius siena turi sutvirtėt ir t.t.. Na, sakykim tokia siena 3*2,7*0,2 jeigu turi visa kas reikalinga košei po ranka belieka tik užsimaišyt ir lipdyt. Kiek tai viską į vieną susumavus užima laiko?

 20.   R rašo:

  Mano atveju vidinės sienos buvo ne lipdomos, o trombuojamos į klojinius. Su klojinių montavimu tokį sienos gabalą padarydavau maždaug per tris dienas. Nu bet aš dar baisus tinginys esu, darbštuolis tikrai turėtų per porą dienų apsisukt.

 21.   Audrius rašo:

  Na užtrunka, užtrunka šiek tiek ;) Kaip supratau tai su maišykle tik molį sumaišei su vandeniu. O visa kita rankom, kojom. O su kokia kita maišykle nebandei pakeist to rankų darbo?

 22.   Lukrecija rašo:

  Kiek atsiėjo viso šviestuvo surinkimas? Atrodo labai gražiai, bet ieškau, kad būtų ne tik gražūs, bet ir :)

Rašyk komentarą