BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

86. Pigus betonavimas.

Šitas varijantas man labai tiko, nes kaimynas atidavė apskaldytas šaligatvio plyteles. Palyginau gruntą ir šiek tiek pamindžiojau, kad susispaustų. Jei lyginimui naudojamas žvyras, prieš tai reikėtų palaistyti. Tada klojau plyteles, palikdamas tarp jų nedidelius tarpus, bet naudodamas gulsčiuką. Lygumo reikia todėl, kad šitaip klojant reikės išlyginamojo sluoksnio:

Dabar susimaišiau kelis kibirus betono ir užpildžiau visus tarpus. Gavosi taip gerai, kad išlyginamojo sluoksnio beveik ir nereikia.

Pakabinau senovinio stiliaus veidrodį. Jį, su sulaužytu rėmu ir vietomis apgadintu veidrodiniu paviršiumi, buvau gavęs iš bičiulio:

Išorinių durų vidinės pusės rankena anksčiau buvo naudojama keleivinio traukinio vagone:

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (6) | “86. Pigus betonavimas.”

 1.   Tadas P. rašo:

  Kaip suprantu, grindims dar truksta išlyginamojo skluoksnio, kuris bus pilamas ant nuotraukojo pavaizduotų plytelių?
  Bet manot neskils po kažkiek tai laiko tokiu būdu betonuotos grindys?

  Pagarbiai,
  Tadas

 2.   Rimantas. Jūsų gerbejas rašo:

  Manau tiks pasižiūreti i rusus kolegas - ekologus

  http://www.fishki.net/comment.php?id=97789

 3.   luddite rašo:

  Ne į šito post’o temą. Kaip funkcionuoja tavo požeminė pelkė? gal kada pablog’intum įdomu būtų sužinoti, nors augalai turbūt jau nupjauti…?

 4.   R rašo:

  Jo, augalai jau nupjauti, bet, sakyčiau, nelabai jie lengvai ir plečiasi, vos vienas kitas naujai išlindo šią vasarą, nors, aišku, vonią, virtuvės kriauklę tik rudenį paleidau, tai gal maisto augalams trūko, nes kartais įleisdavau tik paprasto geležingo vandens iš krano.

  Rusai tai geruliai, nors man ta bažnytinė stilistika ir patriotiniai ereliai ant sienų nelabai…, nu bet vis tiek įdomu.

  Betoninės grindys rūsiuose paprastai skyla kai patalpa peršala ir šaltis iškelia gruntą. Ten neperšala, bet man tas galimas skylimas nelabai ir rūpi tiesą sakant, ten labai jau tokia ūkiška patalpa. Aš dabar kažkaip net nesiruošiu lygint ten kažko ar likusių plyšelių užtaisinėt, gal vėliau, kai nebeturėsiu ką veikt prie namo.

 5.   h rašo:

  Gal dar galėtumėt patart kaip paprasčiau pasidaryt mozaiką. Noriu maždaug 2 kv.m. koridoriuje, bet vis nepradedu, nes lyg ir baugu, nebuvau nieko panašaus dirbęs. Piešinį jau turiu, pagrindas- gana lygus betonas.

 6.   R rašo:

  Nu tai jei piešinys yra tai pagrindinė problema išspresta. Tau dar reikės:
  -polietileno gabalo pasiklot toj vietoj, kur plyteles skaldysi, nes laksto tokie aštrūs gabaliukai ir šiaip dulka;
  -lentos ar kokio medinio skydo gabalo ant kurio plaktuku daužysi plyteles;
  -žemos kėdutės ar kažko panašaus atsisėdimui, nes 2 kv.m. apie 12-14 valandų darysi ir pavargsi tupėt ar klūpėt;
  -jei turi el. grąžtą ar gali pasiskolint, tai nusipirk maišymo antgalį, jei grąžto neturi, galėsi ir su ranka išmaišyt;
  -maždaug 3-5l talpos nedūžtančio indo klijų maišymui;
  -pačios mažiausios mentelės ar kažko panašaus klijų tepimui ant plytelių gabaliukų ir guminės mentelės tarpų užglaistymui.

  Toliau tai ką, pasimaišyk klijų kokį litrą ar du pradžiai ir klijuok. Ai, dar gali ant pagrindo pieštuku nusipiešt kontūrus, bus lengviau pataikyt į piešinį, nors aš taip niekada nedariau. Pasirink vienos spalvos plotelį ir pradžioje apklijuok kraštus, vėliau užpildyk vidų. Jei pagrindas lygus, galėsi naudot ir stambesnius gabaliukus, greičiau judėsi į priekį ir vaizdas įvairesnis gaunasi. Paėmęs gabaliuką į ranką stenkis surasti jam vietą, gal būt kur kitur nei planavai, o ne ieškoti kito gabaliuko tinkančio tai vietai. Padėjus gabaliuką, iš visų pusių turi likti 1-6mm tarpelis. Klijų tepk tiek, kad padėjus gabaliuką šiek tiek jo išsispaustų į šonus. Po ranka turėk skuduriuką pavalyti paviršiui ar pištams jei susiteps. Pradėsi dirbt ir pamatysi, kad juokas ta mozaika, tik laiko suryja nemažai. Paskui susimaišyk glaisto plyšiams (jų yra visokių spalvų), jis turi būt kiek skystesnis nei klijai, ir gumine mentele glaistyk kol užsipildys visi plyšiai, tada kiek palauk ir pratrink visą mozaikos paviršių kokiu skuduru. Tuomet ir pasimatys visas tavo pastangas vainikuojantis grožis.

Rašyk komentarą