BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

79. Saulės automatika.

Artėjant pavasariui pagaliau prisiruošiau sumontuoti savo sugalvotą papildomą šildymą naudojant saulės energiją. Skamba rimtai, bet iš tikro viskas gana primityvu. Name viena patalpa turi 24 kv. m. skaidraus stogo atsukto į pietų pusę. Savaime aišku, kad ji šviečiant saulei prikaupia šilumos. Sistemėlės paskirtis- orui patalpoje sušilus iki reikiamos temperatūros, perpūsti jį į gyvenamas patalpas. Tam reikalui nusipirkau reguliuojamą termorelę (apie 20 Lt) ir prisukau palubėje.

Daviklio spiralę gal uždengsiu kokia skylėta dėžute, vien dėl estetikos. Pasiekus nustatytą temperatūrą termorelė sujungia kontaktus ir įsijungia toliau matomas lubinis ventiliatoriukas, kuris ortakiu perpučia orą į už sienos esantį pagrindinį kambarį.

Ortakį reiks apšiltint kažkiek.

Bandymo diena. Lauko temperatūra -15, termorelę nustatau maždaug +10, nes kambaryje dabar +5 (tingiu kūrent).  Ventiliatorius įsijungia 12.10, išsijungia 15.05. Temperatūra kambaryje pakyla 1 laipsniu. Ne kažin kas, bet turint minty, kad dangus kažkoks padūmavęs, keli kvadratiniai metrai skaidrios dangos padengti apledėjusiu sniegu ir ne iki galo užsandarintos ir apšiltintos lubos kaupiančioje šilumą patalpoje, toks rezultatas mane kol kas tenkina.

Patiko (9)

Rodyk draugams

komentarai (11) | “79. Saulės automatika.”

 1.   Irmantas rašo:

  O ventiliatoriuko garsas neerzina? Gal jį buvo galima montuoti ne palubėje, bet kur nors vamzdyje virš lubų?

 2.   R rašo:

  Ventiliatorius yra kaupiančiojs šilumą patalpos pusėje, kuri šiaip jau yra pagalbinė, ar kaip ten vadinasi tokios patalpos (ten tie laiptai į rūsį yra), ir ji mažai naudojama. Bet pats ortakis yra gana trumpas apie 1m, ir tu teisus, girdisi šiek tiek tas ūžesys ventiliatoriaus. Bet jis įsijunginės tik dieną, o tokiu metu tame kambaryje arba vyksta veikla (tūsas), arba jis būna tuščias (visi po darbus kas kur išsiblaškę), arba griaudi muzika. Be to, šiuomkart užmiršau apie tai, bet netrukus įrengsiu atjungimo mygtuką ir bus galima jį išvis išjungti. Bet man atrodo, kad to daugiau reikės vasaros laikotarpiui, kai šildymas nebeturi prasmės.

 3.   Carbon rašo:

  Termorelė/ventiliatorius/grotelės+elektra ventiliatoriui…
  Žinant, kiek saulėtų dienų per žiemą…
  Monkės biznis, manyčiau :)

 4.   Darius rašo:

  Normaliai normaliai, atsiminkit, kad kambarius pašildyt reikia ne tik žiemą, bet ir kovą bei balandžio pradžioj, kada saulutės nėr jau tiek mažai, va tada ir bus maksimaliai efektyvi šita sistema :)

 5.   Marius rašo:

  O kur radot tą termorėlę? Pats ieškojau, bet niekur neradau taip pigiai, visur apie 100Lt.

 6.   R rašo:

  Yra tokia elektronikos prekių parduotuvė “Lemona”. Ten ir pirkau, bet seniai, beveik prieš metus. Jie dar turėjo termorelių be skalės, na, kur temperatūra taip maždaug iš akies nustatoma- jos dar pigesnės.

 7.   sandra rašo:

  Labai vertinga informacija. Mes kaip tik ruošiamės statyboms, tai apsiskaitę prisiskaitę, bet, kaip sakant, geriau vieną kartą pamatyti negu 100 kartų išgirsti.Labai prašytume galimybės pažiūrėti jūsų namo ir konsultacijos vietoj.

 8.   Vytautas rašo:

  Man toks klausimas - kuo apšiltinti sienas ir grindis mažo namuko plytos viena eilė? Putplastis vata, kas dar? Minčių gal yra?

 9.   Rimmis rašo:

  pietini ir vakarini fasada galima apsiltinti ir taip:

  http://petrasdargis.lt/?q=ra%C5%A1iniai/speig%C4%85-atremia-saul%C4%97s-kolektoriai

 10.   Lietus rašo:

  Robertai, kaip toliau veikė soliarinis šildytuvas? Kokis jo efektas dabar?

 11.   R rašo:

  Žiemą naudos beveik nebuvo, nes ir saulėtų dienų buvo mažai. Dabar, kai kartais nusistovi saulėtos dienos, pečiaus visai nebekuriu. Tuomet, kai lauke naktį būna minusinė temperatūra ir nešildo krosnis, iš ryto randu tik apie +14C. Ventiliatorius įsijungia apie 10.30 ir per dieną pakelia temperatūrą 4-5 laipsniais. Būtų gerai, bet jei nėra saulės, vėl tenka pleškint malkas.

Rašyk komentarą