BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

76. Senis besmegenis.

Juhuu, atodrėkis! Kaip jūs tikriausiai jau žinote, visi statybininkai per atodrėkį meta darbus ir lipdo sniego skulptūras. Bet kodėl viskas paprastai pasibaigia seniais besmegeniais? Argi tai nesako kažko apie mūsų visuomenę? Juk net vaikas tikrai sugebėtų nulipdyti ką nors įdomesnio, nei trys vienas ant kito užkelti rutuliai. Aš irgi bandžiau kažką išspausti, o galų gale vis tiek gavosi nors ir 2,5m aukščio, bet senis besmegenis:

Nuorodose atsirado dar viena įspūdinga dviejų tomų knyga- Derricko Jenseno “Endgame“. Tai knyga žaliesiems, arba tiems, kurie norėtų tokiais būti, arba tiems, kurie pradeda nujausti, kad kažkas čia vyksta ne taip. Tačiau skirtingai nei pasaulyje ir Lietuvoje vyraujantis žaliųjų trumparegiškumas, koncentruojantis į smulkias pertvarkas esamos sistemos ribose, kuris anksčiau ar vėliau baigiasi tik dar vienu apsipirkimu, bet šįkart jau “žaliojoje” parduotuvėje, Derrickas kabina giliai ir iš esmės. Šioje knygoje nerasite šleikščių politkorektiškų vapėjimų apie “darną”, apie tariamai išspręsiantį visas problemas mokslą, ar apie žmonijos “išsigelbėjimą” žaidžiant religinius ar dvasinius žaidimėlius. Pateikdamas galybę šiurpinančios faktinės medžiagos ir nevyniodamas žodžių į vatą Derrickas negailestingai demaskuoja mūsų civilizacijos, kultūros, politikos, ekonomikos pasiekimus, nepamiršdamas paminėti už visą tai sumokėtos sveiku protu nesuvokiamos kainos. Jo siūlomi sprendimai ir galimi praktiniai veiksmai tikriausiai šokiruotų didesnę dalį visiškai apkiautusios Lietuvos gyventojų, vis dar karštligiškai tebespaudžiančių prakaituotose rankose trispalvių kotus ir nesuvokiančių, kad juos eilinį kartą išdūrė. Ir ne tik juos, bet ir jų vaikus, ir jų vaikų vaikus… Mane kartais apima neviltis ir būtent tokia knyga duoda šiokį tokį pagrindą po kojomis, nuo kurio atsispyrus galima šį tą nuveikti. Aš labai tikiu, kad senių besmegenių skaičius Lietuvoje po truputį mažės ir daugės savarankiškų, savimi pasitikinčių ir žinančių ko nori žmonių, kuriems nereikės nei viršininkų, nei prezidentų, nei valstybių. Tebūna tai mano naujametinis palinkėjimas visiems šito blogo lankytojams.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (8) | “76. Senis besmegenis.”

 1.   Irmantas rašo:

  Geras :)

 2.   Piktuolis rašo:

  Gerai rašai - rašyk dažniau ;)

  Su naujais.

 3.   Danguole rašo:

  O man jūsų senis neatrodo besmegenis.Žvilgsnis toks, lyg jo galvelėje vis dėl to yra kažkokios košės.O gal čia kūrėjo sumanyta apgaulė? Ir jus su Naujais.

 4.   rudis rašo:

  sitas veikejas is Velyku salu matyt bus uzklydes.. :)

 5.   zalcioarbata rašo:

  RB, o kaip tu suspaudi ikeliamas knygas, kad jos tiek nedaug vietos uzima?

  Vytenis

 6.   R rašo:

  Tai šitos ir originalus failas nedidelis- tik 5Mb. Pas mane Ubuntu, tai spragteliu dešiniu, pasirenku “suglaudinti” ir pasirenku norimą formatą iš šešiolikos galimų. Windozėj irgi kažkas panašaus turėtų būti, nežinau, jau daug metų nesinaudoju.

 7.   RB2 rašo:

  wau, kokios skulpturos! butinai iamzinkite koki fona tamsesni ir dideli uz jo laikant.. visas grozis atsiskleis.. sniego molis.. originalu..

 8.   Tany rašo:

  Labai džiaugiuosi, jog Lietuvoje yra tokių žmonių sugebančių kuo mažiau priklausyti nuo valdžios ir kitų šiuolaikinių blogybių! Sveikinu už kantrybę, geras idėjas ir gerą pavyzdį kitiems, tikiuosi kuo toliau tuo daugiau atsiras molinukų lietuvos teritorijoje :)